Трансляція опер Екс-ан-Провансу

Безкоштовний показ від Festival d'Aix-en-Provence за підтримки Fondation Orange та Alliance Française Odesa / Альянс Франсез Одеса.

28 жовтня, 19:00
"Kalîla wa Dimna / Каліла і Дімна"

«Розповіси мені історію цих двох чоловіків, чия дружба, перервана віроламним брехуном, перетворюється на ворожість та ненависть».
Так говорить король Індії принцу про філософів, які повинні були навчити його царювати. Цією фразою розпочинається одна з глав великого твору класичної арабської літератури «Каліла та Дімна», створеного Ібн Аль-Мукаффою у 8 сторіччі, як результат збору тваринних легенд предків з далекої Індії.
Це історія про Льва, чия дружба з Биком була перервана амбіційним Шакалом. Опера Монейма Адвана дарує світовий баланс між людським та тваринним, між казкою та трагедією, між арабською і французькою, між східною формою та західною музикою.
У постановці Олів’є Летельє в рамках фестивалю Екс-ан-Прованс форма опери розкриває усі тонкощі та музикальність арабської мови.

Постановка: Олів’є Летельє
Композитор: Монейм Адван
Запис від 10 червня 2016
Мова: арабська та французька
Субтитри: французька
Тривалість: 97 хв


11 листопада, 19:00
"Requiem / Реквием"

Уся музика Моцарта – театр. Симфонія, струнний квартет, серенада. Так само він робить і з музикою для літургії. Твердо впевнені у цьому поет Ромео Кастелуччі та натхненний прихильник Моцарта Рафаель Пішон. Вони надихаються незавершеним Реквіємом Амадеуса, щоб перетворити його у шокуючу сценічну медитацію, збагачену численними неоціненними вокальними партіями.
Вперше опера була показана на сцені Театру Л’Аршевеш. Ключовий шедевр Моцарта предстає не лише, як ритуал заспокоєння померлих, а також як святкування життєвих сил.

Постановка: Ромео Кастеллуччі
Композитор: Джаккомо Пуччини
Запис від 8, 10 або 13 липня 2018
Мова: латинська
Субтитри: французька
Тривалість: 90 хв


 18 листопада, 19:00
"Seven Stones / Сім каменів"

 Заблукавший у засніженому провулку колекціонер-мінеролог згадує про часи, коли він відправився на пошуки першого каменю, яким повинна була бути забита невірна дружина, врятована Христом. Під час його подорожі довжиною у 7 років з Буенос-Айреса до Парижа, з Японії до Ісландії, колекціонеру вдалось віднайті інші камені, але не той, який він шукав. В кінці шляху з ним трапляється трагедія.
Розгортаючи цю камерну картину на тендітній сцені Театру дю Же-де-Пом, ісландський поет Sjon та чеський композитор Ondrej Adamek розповідають всесвітню історію, сповнену ласкою сновидінь та силою кошмарів. Сяючі самоцвіти опери оживають англійською голосами 12 хористів та 4 солістів, яким на допомогу приходять дивовижні декорації, створені спеціально для цієї одночасно оригінальної, доступної та разючої постановки.

 Постановка: Ерик Обердорф
 Композитор: Ондрей Адамек
 Запис від 10 липня 2018
 Мова: англійська
 Субтитри: французька
 Тривалість: 80 хв


25 листопада, 19:00
"Erismena / Ерісмена"

Король, якого переслідують його кошмари. Принци – настільки ж чарівні, наскільки непостійні. Дівчина, перевдягнута у воїна, що шукає свого невірного нареченого. Рабиня, що прагне стати королевою, не втрачаючи своїх коханців. Стара годувальниця, що мріє про кохання.
Галерея портретів, яку відкриває Ерісмена, обіцяє справжній любовний багатокутник.
Каваллі був одним з найвидатніших оперних композиторів свого часу, Ерісмена принесла йому неймовірну славу з моменту свого створення у Венеції у 1655 році (достатньо лише порахувати кількість постановок та адаптацій).
Маестро Леонардо Гарсіа-Аларкон, пристрасний кавалер, приєднується до режисера Жана Беллоріні, поета сцени та керівника трупи, для того, щоб повернути до життя дивовижний твір.

Постановка: Жан Беллоріні
Композитор: Франческо Каваллі
Запис від 12 липня 2017
Мова: італійська
Субтитри: французька
Тривалість: 130 хв

Вхід вільний

Поділитися: