Logo Alliance Française

Цьогорічна програма ретроспективних показів «Французької весни» присвячена темі розширення прав і можливостей жінок та боротьби з ґендерною нерівністю. Саме тому до нашої добірки, яка називається «Вона створює кіно», увійшли стрічки, зрежисовані жінками.

До колекції увійшли фільми відомих французьких режисерок Мунії Меддур, чия стрічка «Папіча» отримала у 2020 році у Каннах премію «Сезар» за найкращий фільм, та Селін Ск’ямма, яка неодноразово нагороджувалась в рамках Каннського фестивалю, зокрема, її фільм «Портрет дівчини у вогні» отримав у 2019 році приз за найкращий сценарій.

З 3 по 26 червня о 15:00 в кіноклубі ОННБ
🎞3 червня – «Папіча», реж. Мунія Меддур
🎞5 червня– «Засліплені», реж. Сара Суко
🎞12 червня – «На дивані в Тунісі», реж. Манель Лабіді
🎞19 червня – «Ластівки Кабула», реж. Забу Брейтман, Елея Гобе-Мевелек
🎞26 червня – «Лоскіт», реж. Селін Сьямма
🇫🇷 Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами

Добірка демонструє важливі суспільні теми. Одразу кілька картин – анімаційний фільм «Ластівки Кабула», драма «Папіча» та комедія «На дивані в Тунісі» – торкаються питання місця жінки в традиційно патріархальних суспільствах. Героїня драми «Засліплені» бореться за свободу релігійних поглядів. Драма «Лоскіт» порушує проблему сексуального насильства.

Кураторка кінопрограми – Валерія Плєхотко, культурологиня, дослідниця гендерних штудій та коммеморативних практик, кінокритикиня, кураторка програми «Перший погляд» Київського Тижня Критики, кураторка кіноклубу Alliance Française х Invogue#Art, авторка та редакторка незалежного ресурсу Art Critic Lab.

Будьте в курсі новин Альянсу