Увага! 🚨 Важлива інформація щодо вступу 🎓 українських абітурієнтів до вузів у Франції. 🇫🇷
Завантажити📥 pdf-файл з відповідями на основні питання щодо студентів-переселенців з України

Лекция Ельзы Квентен «”JAZZ” Анри Матісса: книга живописи» 5/02 18:00

Запис на курси

Курси французької

DELF DALF 2024

Культурні події

5 лютого о 18:00 запрошуємо на першу лекцію з циклу, присвяченого темпоральності творчих практик, художниці та агреже мистецтв Ельзи Квентен ⏳🎨.
📖«JAZZ» Анрі Матісса було видано в1947 році лише в 100 примірниках і він представляє виключний зразок книги художника. Книга художника – це особлива форма творчості, в якій використовується потенцію подвійного простору для художнього експерименту та художньої експозиції. 🤹‍♂️Анрі Матісс обрав назву «JAZZ» як відсилку до творчої свободи, яку дарує імпровізація його практик колажу.
🎷Назва «JAZZ» вкузує на спонтанність візуальної композиції, на безпосередність написання образу. Книга складається з двадцяти трафаретних платівок, створених за мотивами колажів художника. Пластини цього рукопису нагадують світ театру та цирку.
🎊Народне видовище представлене поетично та радісно, контрастні зображення сповнені ейфорії калейдоскопом змінюють один одного та радують та збуджують бачення. Безпосередня радість, яку дарує колір, є суттєвим аспектом відносин Матісса з мистецтвом.
💃Анрі Матісса цікавить співвідношення барвистої візуальної ритміки і радості життя: мистецтво для Матісса є можливістю і обіцянкою щастя: «Дозволяючи кольору рухати нами і торкатися глибин нашої душі, ми наслідуємо його рух і поринаємо в найпрозорішу радості. Нехай колір увійде в нас і наповнить життям. Ми винайшли найпряміший спосіб заново відкрити радість буття». Анрі Матісс «JAZZ», 1947 р.
🙌🎉Наприкінці лекції ми запропонуємо вас спробувати імпровізаційну практику Матісса і власноруч створити радісний коллаж.
—-
👩‍🎨Ельза Квентен – агреже з мистецтв, художник-візуаліст, випускниця Університету Верхньої Бретані Ренн II. Вона спеціалізується на графічних практиках та їх символічному вимірі.
—-
Лекція читається (мовою оригіналу 😉) французької з перекладом Анастасії Прушковської 🇫🇷🇺🇦.
📍вул. Садова, 5А
Вхід: 200 грн (для студентів Альянс Фраснез – 150 грн).

Попередній запис ☎️ 068 345 8732/33